Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim informuje o możliwości składania projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” o dofinansowanie ze środków Państ

Informacja dotycząca

„Programu wyrównywania różnic między regionami”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim  informuje                o możliwości składania projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

W ramach programu w roku 2007 istnieje możliwość ubiegania się                              o dofinansowanie do realizacji zadań w następujących obszarach:

Obszar A - Wyposażenie obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny.

Z pomocy mogą korzystać podmioty, które utworzyły i prowadzą obiekty służące rehabilitacji:

§         fundacje i stowarzyszenia, posiadające statutowy zapis o działalności rehabilitacyjnej na rzecz osób niepełnosprawnych,

§         jednostki samorządu terytorialnego,

§         państwowe uczelnie medyczne,

§         zakłady opieki zdrowotnej.


Wysokość dofinansowania w 2007 r. może wynosić do 5.000,00 zł
na każdą osobę            z planowanej liczby osób niepełnosprawnych, które jednorazowo będą mogły być przyjęte i rehabilitowane w obiekcie służącym rehabilitacji, na sprzęcie zakupionym w ramach projektu.

Wysokość dofinansowania ze środków PFRON na realizację każdego projektu nie może przekroczyć 65% kosztów jego realizacji.

Realizatorem programu w ramach obszaru A jest Urząd Marszałkowski

 

Obszar C - Wyposażenie nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych odpowiednio do ich potrzeb i możliwości.


Z pomocy mogą korzystać pracodawcy (w tym podmioty prowadzące działalność gospodarczą z chronionego i otwartego rynku pracy), którzy zatrudnią przez okres co najmniej 36 miesięcy osoby niepełnosprawne bezrobotne lub poszukujące pracy i nie pozostające w zatrudnieniu, skierowane do pracy z powiatowego urzędu pracy.
Zwrotowi mogą podlegać koszty poniesione przez pracodawcę na wyposażenie przestrzeni pracy /bez prac budowlanych, adaptacyjnych i środków transportu, poza wózkami jezdniowymi/ w przedmioty pracy służące bezpośrednio wykonywaniu czynności zgodnych z kwalifikacjami osoby niepełnosprawnej oraz w przedmioty ułatwiające jej sprawne funkcjonowanie w zakładzie pracy.

Wysokość dofinansowania w 2007 r. może wynosić do 23.000,00 zł na każde wyposażone nowe miejsce pracy dla osoby niepełnosprawnej, proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy osoby niepełnosprawnej zatrudnionej na tym miejscu. 

Wysokość dofinansowania ze środków PFRON na realizację każdego projektu nie może przekroczyć 65% kosztów jego realizacji.

Realizatorem programu w ramach obszaru C jest Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim. 

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji programu w obszarze A i C można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim, na stronie internetowej Powiatu Kamieńskiego www.kamienpomorski.powiat.pl oraz na stronie internetowej www.pfron.org.pl.

Zainteresowani ubieganiem się o dofinansowanie do realizacji wyżej wymienionych zadań w 2007 roku mogą składać wnioski do dnia 23 marca 2007 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim:    ul. Kopernika 26, tel. 091 382 33 86.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Sokół 27-11-2007 11:29
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 27-11-2007
Ostatnia aktualizacja: - 27-11-2007 11:29