Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego o poborze w roku 2005

 

 

Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego o poborze
w roku 2005

Na podstawie art. 32 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416) i rozporządzenia Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Obrony Narodowej z dnia 10 listopada 2004 r. w sprawie przeprowadzenia poboru w 2005 r. (Dz. U. Nr 249, poz. 2503) informuje się, że komisje lekarskie i komisje poborowe na terenie kraju przeprowadzą pobór w okresie od dnia 7 lutego do 29 kwietnia 2005 r.

1.   Obowiązkowi zgłoszenia się do powiatowych komisji lekarskich i poborowych podlegają mężczyźni urodzeni w roku 1986, a także mężczyźni urodzeni w latach 1981 - 1985, którzy dotychczas nie stawali do poboru.

2.   Do wyżej wymienionych komisji wzywa się także mężczyzn, którzy ukończyli 17 lat i zgłosili się ochotniczo do odbycia zasadniczej służby wojskowej.

3.   Do stawienia się przed powiatowymi komisjami lekarskimi wzywa się:

·       poborowych urodzonych w latach 1977-1985, uznanych ze względu na stan zdrowia za czasowo niezdolnych do odbycia zasadniczej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem poboru,

·       poborowych, którzy złożyli wnioski o ponowne ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej.

4.   Do stawienia się przed powiatowymi komisjami poborowymi wzywa się również poborowych urodzonych w latach 1977-1985, którzy złożyli wnioski o odroczenie służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego absolwentów szkół wyższych ze względu na konieczność sprawowania bezpośredniej opieki nad członkiem rodziny.

5.   Do poboru wzywa się także kobiety urodzone w latach 1981 - 1987, które w roku szkolnym 2004/2005 kończą naukę w średnich i pomaturalnych lub policealnych szkołach medycznych i weterynaryjnych.

6.   Pobór dla osób zamieszkałych na terenie powiatu kamieńskiego przeprowadzi Powiatowa Komisja Lekarska i Powiatowa Komisja Poborowa w okresie od 1 marca do 22 marca oprócz dni świątecznych i ustawowo wolnych od pracy. Komisje będą pracować w lokalu Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, ul. Wolińska 7 w Kamieniu Pomorskim.

7.   Poborowi zgłaszający się do poboru po raz pierwszy powinni przedstawić komisji: dowód osobisty, posiadane dokumenty lekarskie dotyczące stanu zdrowia, aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm (bez nakrycia głowy), dokumenty stwierdzające wykształcenie lub pobieranie nauki, potwierdzenie zgłoszenia się do rejestracji przedpoborowych oraz prawo jazdy (jeżeli posiadają).

8.   Spełnienie obowiązku stawienia się do poboru oznacza zgłoszenie się poborowego w określonym terminie i miejscu przed powiatową komisją lekarską i komisją poborową.

9.   Obwieszczenie niniejsze stanowi wezwanie do poboru. Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia od obowiązku stawiennictwa przed wyżej wymienionymi komisjami.

10.                      Osoby, które nie stawią się przed komisją lekarską lub poborową w określonym terminie i miejscu bez usprawiedliwienia albo nie przedstawią dokumentów, których przedstawienie zostało nakazane, zgodnie z art. 224 pkt 1 wyżej cytowanej ustawy, podlegają grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

11.                      W razie niestawienia się do poboru bez uzasadnionej przyczyny wójt, burmistrz (prezydent miasta) na wniosek przewodniczącego komisji lekarskiej nakłada na osobę grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie poborowego przez Policję do komisji, w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Sokół 27-11-2007 10:28
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 27-11-2007
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Sokół 27-11-2007 10:29