Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dla prowadzących działalność z zakresie transportu odpadów

Starosta Kamieński informuje zainteresowanych, prowadzących działalność z zakresie transportu odpadów, że w związku z wdrożeniem nowelizacji ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 992, ze zm.), z dniem 24 stycznia 2018 r., Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego uruchomił Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Rejestr ten stanowi część Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) i zawiera, między innymi, informacje o podmiotach prowadzących transport odpadów. (na podstawie art. 49 i 238 ust. 1 ustawy o odpadach)

Zgodnie z art. 233 ustawy o odpadach zezwolenia na transport odpadów wydawane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność na czas na jaki zostały wydane, jednak nie dłużej niż do czasu upływu terminu do złożenia wniosku o wpis do w/w rejestru prowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego lub z dniem uzyskania wpisu do tego rejestru, w przypadku, gdy wpis nastąpił w terminie wcześniejszym.

Starosta Kamieński nie jest już organem właściwym do wydawania zezwoleń na transport. W województwie zachodniopomorskim nowe zezwolenie na transport zastąpił wniosek o wpis do Rejestru.

Wszelkie informacje dotyczące uzyskania wpisu do Rejestru w zakresie transportu odpadów można znaleźć na stronie internetowej BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

http://bip.rbip.wzp.pl/artykul/rejestr-podmiotow-wprowadzajacych-produkty-produkty-w-opakowaniach-i-gospodarujacych

lub uzyskać, kontaktując się z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Monika Kiersztyn 16-07-2018 14:30
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 16-07-2018
Ostatnia aktualizacja: - 16-07-2018 14:30